5 błędów na stronie www, przez które tracisz klientów

Wydawać by się mogło, że stworzenie strony internetowe Gdańskj to w współczesnych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna oraz prawidłowo przygotowana witryna to wyjątkowo wymagająca sprawa. Liczne badania dowodzą, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowe Gdańskj jest zatrzymanie ich oraz zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy budowaniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest dziś w modzie, ale nie można stworzyć profesjonalnej strony internetowe Gdańskj, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie wolno również przesadzać z ilością grafik i tekstu, gdyż daje to wrażenie nieładu oraz braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd danych z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał oraz jak do niego trafił. Poprawna analiza takich danych daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Wykonanie strony internetowe Gdańskj dostosowanej do urządzeń przenośnych to obecnie podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest trudne, niepraktyczne oraz potrafi odstraszyć. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich urządzeń jest niezbędne.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przyniesie Ci klientów, jeśli nie będziesz mógł rozpocząć z nim kontaktu. Bardzo ważne jest, by dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych informacji to szczególnie powtarzający się błąd podczas wykonywania strony internetowe Gdańskj. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe Gdańsk największych na świecie firm można zaobserwować pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste oraz czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w określoną witrynę w poszukiwaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków może im to skutecznie utrudnić oraz zrazić do dalszego przeglądania.

 

To oczywiście tylko kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich pamiętać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.