Czym jest responsywna strona www oraz dlaczego musisz ją posiadać

Czym jest responsywna strona internetowa i dlaczego musisz ją posiadać

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było szukać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wprowadzeniem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a także tabletów, które w niedługim okresie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w zakresie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowe Gdańskj i umieszczenia jej treści do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń mobilnych. Narzędzie to nosi miano Responsive Web Desiagn (RWD).

 

Popularność RWD w ostatnich latach

Skłonność do korzystania z responsywnych stron www jest zupełnie zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Musisz wiedzieć, że niemal wszystkie urządzenia przenośne cechują się odmienną rozdzielczością i wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach przystosowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, żeby przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie nastręczało większych trudności. Jest to szalenie istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń przenośnych. Jeśli wierzyć rankingom, Polska w tym aspekcie zajmuje już szóstą pozycję w skali światowej. Nie umniejszaj tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z zastosowania RWD w technice internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność oraz czytelność stron internetowych na małych ekranach urządzeń mobilnych. Za pomocą tego urządzenia, liczba kolumn automatycznie dostosowuje się do parametrów ekranu, co sprzyja inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy użyciu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się również wyżej, jeżeli chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są uruchamiane na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie generują też zbyt dużych kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podniesienia poziomu sprzedaży.