Dlaczego aktualizacja stron internetowej jest rzeczywiście istotna?

Dlaczego aktualizacja stron internetowej jest rzeczywiście istotna?

Żyjemy w czasach, kiedy to nowoczesne technologie zataczają coraz większe kręgi, ułatwiając nasze życie niemal w dowolnej dziedzinie. Wraz z nowymi możliwościami, pojawiają się także inne, dotąd niespotykane zagrożenia. Mowa tu przede wszystkim o atakach hakerskich, zarówno na domowe, jak również firmowe strony internetowe Gdańsk. Niekontrolowane wycieki danych informatycznych stanowią poważny problem obecnych czasów. Można jednak się przed tym bronić – wystarczy regularna aktualizacja skryptów i oprogramowania CMS.

 

Ryzyko ataku

Ofiarami zmasowanych ataków hakerskich najczęściej padają portale internetowe oparte na popularniejszych systemach CMS (np. bardzo popularny WordPress). Dzieje się tak dlatego, ponieważ systemy te – pomimo ustawicznego wprowadzenia w nie nowych rozwiązań zabezpieczających – ciągle dysponują określonymi lukami zabezpieczeniowymi, skrupulatnie wykorzystywanymi przez hakerów. Wypuszczane co rusz na rynek łatki oprogramowania lub inne wersje wtyczek HTML, pomagają jedynie doraźnie, nie niwelując całkowicie tego problemu. W owej sytuacji warto zatem zadać sobie pytanie – w jaki sposób można skutecznie zabezpieczyć się przed atakami cyberprzestępców?

 

Aktualizacja kluczem do sukcesu

Jeśli chcesz skutecznie przeciwdziałać poczynaniom hakerów, powinieneś wziąć pod uwagę konieczność wgrania najwyższych wersji wtyczek. To jednak nie wystarczy! Należy też na bieżąco przeglądać oprogramowanie witryny, szukając ewentualnych luk w zabezpieczeniach. Trzeba co jakiś czas aktualizować oprogramowanie, którym dysponuje Twoja firma, dbając o posiadanie najnowocześniejszych wersji pluginów i skryptów, modułów i rozszerzeń ochronnych.

Poza aktualizacją rozwiązań, służących wirtualnemu bezpieczeństwu, warto poświęcić swój czas na usuwanie starych wtyczek, pluginów i widżetów. Instalując oprogramowanie ochronne, trzeba mieć jedynie z propozycji sprawdzonych dostawców, w innym razie możesz narazić swój komputer, dane oraz stronę na duże infekcje wirusowe.