Strony internetowe oparte o WordPress. Wady i korzyści

 

—–

WordPress to najpopularniejszy współcześnie system nadzorowania zawartością (CMS), za pomocą jakiego jest obecnie obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe Gdańsk sierakowice. Korzystają z niego tacy olbrzymi jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze spośród nich.

 

Darmowa obsługa

 

Główną cechą systemu WP jest to, że nie trzeba inwestować zarówno za jego budowę, jak i bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się tylko niektóre spośród wtyczek i szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz eksploatacji

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, dlatego do dziś wyróżnia go niezwykła intuicyjność. Z obsługą strony internetowe Gdańskj, w minimalnym zakresie, poradzi sobie nawet jednostka bez jakiejś znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze uzupełnianie i przebudowa treści, zajmuje tylko chwilkę. Sama budowa oprogramowania również jest niezwykle łatwa. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w prawidłowym katalogu na serwerze.

 

Rozbudowana infrastruktura wtyczek oraz szablonów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy swobodnie korzystać. Pozwalają one rozszerzyć użyteczność serwisu o nowe moduły. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy jedno kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się niestety określone ryzyko. Niektóre wtyczki mogą być przestarzałe, i tym samym nie działać poprawnie lub zawierać potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu odnajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli przystosowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, iż ciężko firmie za ich pomocą wyróżnić się od konkurencji. Modyfikacja komercyjnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją popularnością, skupił wokół siebie dużą społeczność klientów. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni prywatnymi wrażeniami i oferują wsparcia w tłumaczeniu najczęściej występujących problemów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze dużym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą także liczyć na szybkie rezultaty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na początku wysoce oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można korzystać z wielu pożytecznych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–