Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na swojej witrynie

 

Czasy, w których strony internetowe Gdańsk składały się jedynie z zwykłego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny oraz wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Obecnie każda ceniąca się firma czy instytucja musi posiadać profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko oraz zwraca uwagę. Właśnie wygląd strony jest elementem, jaki stanowi istotny wpływ na zachęcenie potencjalnego klienta.

 

Charakterystyczne cechy dobrej strony www

Projektując firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej projektem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta jak arkusz programu tekstowego, bo oznaczać to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może również mieć za dużo grafik i informacji, gdyż będzie sprawiać wrażenie nieuporządkowanej oraz nieprzyjemnej dla oka. Strona startowa powinna zawierać krótko przedstawione, najistotniejsze informacje odnośnie działalności danej firmy i kilka przycisków naprowadzających klienta do treści, których szuka. Przypisanie danych do ważnych działów jest bardzo ważne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Kolejnym ważnym elementem jest aktualizacja jej treści. Dużo marek po skończeniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny nabywca, który zobaczy, że ostatnie teksty były sprzed paru miesięcy lub nawet lat może stwierdzić, że marka nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na stronach internetowych firm i organizacji jest przerost formy. Właściciele chcąc pokazać możliwości swoich marek chcą zaprezentować wszystko naraz, a więc niestety odstrasza oraz utrudnia szukanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów oraz zdjęć też nie jest skutecznym pomysłem. Skomplikowane animacje, które wymagają dłuższego załadowania również wpływają negatywnie na odbiór witryny. Zlecenie stworzenia profesjonalnej strony internetowe Gdańskj W Gdańsku to w współczesnych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli firm zaniedbuje tę formę zaprezentowania się. To ogromny błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych odbiorców zaczyna od wyszukiwania informacji w sieci. Warto zatem zainwestować w prawidłowo wykonaną witrynę, bo ta lokata na pewno się zwróci.